O FIRMIE

Good News!

Zmniejszyliśmy w zeszłym miesiącu (Czerwiec 2024) o 88 283,04 kg emisję CO2 do atmosfery, wykorzystując do naszej produkcji surowce wtórne.

Od początku roku 2021 zmniejszyliśmy emisję CO2 do atmosfery już o łącznie 5 837 533,14 kg.

O FIRMIE

O firmie

Alpha Dam Sp. z o.o. produkuje od 2001 roku profesjonalne izolacje wodochronne i przeciwwilgociowe dla budownictwa. Do 2008 roku naszym podstawowym produktem była izolacja pozioma wytworzona z polietylenu.

Od początku działania firmy wchodziliśmy na rynki eksportowe, co skutkowało szybkim wzrostem produkcji i sprzedaży.

Dzisiaj dominującą działalnością Alpha Dam jest produkcja innowacyjnych systemów do izolacji budynków. Nieustannie rozszerzamy istniejący asortyment wyrobów, wykorzystując do tego nowe technologie i materiały. Stosowanie różnych materiałów przy projektowaniu nowych produktów pozwala nam połączyć więcej właściwości w wytwarzanych wyrobach.

Głównym celem dla Alpha Dam przy tworzeniu nowego produktu jest jego potencjał innowacyjny. Staramy się, aby wszystkie nowe produkty były lepsze od istniejących alternatyw na rynku, spełniały wysokie wymagania wykonawców podczas pracy i były bezpieczne dla ludzi i dla środowiska.

Dużą wagę przykładamy do jak najmniejszego odcisku stopy przedsiębiorstwa na środowisku naturalnym. Udało nam się ograniczyć ilość odpadów poprodukcyjnych do akceptowalnego minimum. Aż 95% wszystkich odpadów możemy użyć jako surowce wtórne do wytwarzania naszych produktów.

Zimą ogrzewamy nasze biura i część hali produkcyjnych energią zawracaną z własnych procesów produkcyjnych do centralnego ogrzewania w firmie.